Denizli SMMM Odası

   Anasayfa      Arşiv      Eski Sitemiz      İletişim

Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   


2019 Yılı İstihdam Seferberliği Denizli İş Dünyası Buluşması Gerçekleşti - Denizli SMMMO

Ana Menü

 Son Haberler

e-Birlik Üye Girişi
e-Birlik Üyelik Modülü

 2019 Yılı İstihdam Seferberliği Denizli İş Dünyası Buluşması Gerçekleşti

2019 Yılı İstihdam Seferberliği Denizli İş Dünyası Buluşması Gerçekleşti
 Yazı Boyutu

 Tarih : 25.03.2019 - 15:30:30 


T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümre SELÇUK ve TOBB Başkanı M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU, 25 Mart 2019 Pazartesi günü, TOBB koordinasyonunda, İş Dünyasıyla bir Çalıştay gerçekleştirmek üzere Denizliye geldi. Ayrıntılar için tıklayınız.


“2019 Yılı İstihdam Seferberliği Denizli İş Dünyası Buluşması” temasıyla Nihat Zeybekçi Kongre Merkezinde gerçekleşen Program sonrasında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız  Zehra Zümre SELÇUK’a, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Dr. Mehmet Selim BAĞLI’ya ve İşKur Genel Müdürü Cafer UZUNKAYA’ya, Oda Başkanımız Himmet YAVAŞ tarafından Odamızca hazırlanan “Sosyal Güvenlik ve Çalışma Hayatına İlişkin Tespit ve Çözüm Önerileri Raporu” sunuldu.

Sayın Bakanımız, TOBB Başkanımız, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanımız ve İşKur Genel Müdürümüzle yapılan görüşmelerde; Odamızın çalışmalarını yakından takip ettiklerini, özellikle istihdama teşvik noktasında gösterilen çabanın takdire şayan olduğunu vurguladılar.

 

TOBB tarafından yürütülen istihdam seferberliği hakkında bilgi veren Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat KEÇECİ, “Şu anda devlet tarafından istihdam yaratan işverenlerimize verilen birçok teşvik var. Biz Denizli Sanayi Odası olarak uzun zamandır istihdamı teşvik edici çalışmaların içindeyiz çünkü biliyoruz ki kalkınmanın yolu istihdamdan ve yatırımdan geçiyor. Denizli, istihdam göstergelerinin birçoğunda öncü bir kent. İstihdam teşviki kullanım oranımız Türkiye ortalamasının hep üzerinde. Denizli’de Ocak ayının başından bu yana istihdam teşvikleri ile 3.520 kişiye iş ve aş sağlanmış durumda. Denizli Sanayi Odası, Pamukkale Üniversitesi ve Denizli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası işbirliğinde hayata geçirdiği www.istihdamatesvik.com isimli istihdam teşviklerinin uygulamasını gösteren bilgilendirici bir web sitesi mevcut. Web sitesi üzerinden teşvik uygulaması araştırması yapanların sayısı da son 3 aylık dönemde neredeyse 3’e katlanmış durumda. Bu da bize gösteriyor ki iş insanlarımız bu teşviklere ilgi gösteriyor ve bunları kullanıyor. Elimizde olan tüm imkanları insanları istihdam teşvikleri konusunda bilgilendirmeye ayırıyoruz ki bilgisi olmayan ve bu teşviklerden faydalanmayan insanımız kalmasın.” açıklamasında bulundu. 

Oda Başkanımız Himmet YAVAŞ; Denizli Sanayi Odamızla, Pamukkale Üniversitemizle, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğümüzle ve İşKur İl Müdürlüğümüzle işbirliği içerisinde çalışmaların sürdürüleceğini, eğitimlerin gerçekleştirileceğini belirtti.

  Ekleyen :  DSMMMO

 
 Ekleyen :  DSMMMO

 Kategori   - HABERLER

Hatırlatmalar
  ETİK BELGESİ ALAN ÜYELERİMİZ 01.02.2017 17:31:35
  DENİZLİ SMMM ODASI WEB SİTESİ ANDROİD UYGULAMASI 29.06.2015 10:55:00

Takvim

Temmuz 2019

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Gündem

Ana Sayfa | Künye | Arşiv | Eski Sitemiz | Gizlilik Politikasi | İletişim

  © Copyright Denizli SMMMO 2011
Tüm Hakları Saklıdır.