Anasayfa      Arşiv      Eski Sitemiz      İletişim

Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   


EGE ODALARI BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISI, DENİZLİ'DE YAPILDI - Denizli SMMMO

Ana Menü

 Son Haberler

e-Birlik Üye Girişi
e-Birlik Üyelik Modülü

 EGE ODALARI BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISI, DENİZLİ'DE YAPILDI

EGE ODALARI BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISI, DENİZLİ'DE YAPILDI
 Yazı Boyutu

 Tarih : 04.12.2017 - 18:38:57 


EGE ODALARI BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISI, ODAMIZ EV SAHİPLİĞİNDE, 2 ARALIK 2017 TARİHİNDE, COLOSSAE TERMAL OTEL'DE YAPILDI. AYRINTILAR İÇİN TIKLAYINIZ.


Ege Odaları Başkanlar Kurulu Toplantısı, 2 Aralık 2017 tarihinde, 14 SMMM Odası Başkanları ve Yöneticilerinin katılımıyla, Denizli SMMM Odamız ev sahipliğinde, Colossae Termal Otel’de gerçekleştirildi. Toplantıya, TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Rıfat NALBANTOĞLU, TÜRMOB Disiplin Kurulu Sekreteri Erdal SAYAR ve TÜRMOB Denetleme Kurulu Üyesi Ali YENİDOĞAN da iştirak ettiler.


 
Toplantı; Denizli SMMM Odası Başkanımız Ali Osman HORZUM’un açış konuşmasıyla başladı. Ardından, TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Rıfat NALBANTOĞLU, mesleki konularda genel değerlendirmelerde bulundu.
 

 

Gündeme ilişkin konularda;

-       İzmir SMMM Odası Başkanı Vedat ADAK,

-       Fethiye SMMM Odası Başkanı Yaşar BİLDİRİCİ,

-       Balıkesir SMMM Odası Başkanı Metin YALÇIN,

-       Afyon SMMM Odası Başkanı Kadir ARIK,

-       Çanakkale SMMM Odası Başkanı Kadir ELİBOL,

-       Kütahya SMMM Odası Başkanı Halil HAMZAOĞLU,

-       Muğla SMMM Odası Başkanı Mehmet ÇOMAK,

-       Aydın SMMM Odası Başkanı Rıza YÖRÜYEN,

-       Isparta SMMM Odası Başkanı Zafer BÜYÜKNOHUTCU,

-       Bodrum SMMM Odası Başkanı Barış ERDOĞAN,

-       Burdur SMMM Odası Başkanı Serkan VURGUN,

-       Manisa SMMM Odası Başkanı İsmet TANER,

-       Uşak SMMM Odası Başkanı Uğur ALBAYRAK

değerlendirmelerde bulundular.

 
 

Toplantıda yapılan değerlendirmeler sonucunda;

1.  TÜRMOB / TESMER organizasyonunda, Odalarımızda gerçekleştirilen Bilirkişilik Temel Eğitimleri başarıyla tamamlanmış; meslek mensuplarımız ve diğer meslek grupları adına bu hususta emeği geçen TESMER Yöneticilerine ve Çalışanlarına teşekkür edilmesi kararlaştırılmıştır. Ayrıca, eğitime ilişkin maliyetler düşüldükten sonra kalan eğitim gelirinin tamamının Odalara gönderilmesi talep edilmiştir.

 

2.  22 Kasım 2017 tarihinde, Ankara’da gerçekleşen “Odalararası Uygulama Birlikteliği çerçevesinde Haksız Rekabet ve Disiplin İşlemleri Çalıştayı”nın verimli olduğu, Ocak ayında yapılması planlanan “Mali ve İdari İşler Çalıştayı”nın iş yoğunlu (beyan dönemleri) dikkate alınarak programlanması ve bu tür çalıştayların daha geniş zamanlı (en az 2 gün) ve daha sık yapılması ifade edilmiştir.

 

3.  Toplantıda; Defter Beyan Sistemi ile ilgili olarak Maliye Bakanlığı ile Birliğimizin yaptığı görüşmeler neticesinde önemli bir mesafe alındığı, meslek odalarının beyanname gönderme hususunun taslaktan çıkarıldığı, kamu ve mesleki menfaatimiz gözetilerek hazırlanan taslak düzenlemesinin Maliye Bakanlığı’na gönderildiği belirtildi.

 

4.  TÜRMOB Olağanüstü Genel Kurul’da kabul edilerek Maliye Bakanlığa onay için gönderilen Yönetmelik değişikliklerinin bir kısmının kabul edildiği, bir kısmı için görüşmelerin devam ettiği, yasal sürenin 11 Aralık 2017’de son bulacağı belirtildi.

 

5.  E-Birlik Projesinin, meslek mensuplarına etkin bir şekilde anlatılması ve sözleşme girişleriyle ilgili süre uzatımlarının yapılmaması vurgulandı.

 

6.  Ege Odaları olarak ortak bir Sempozyum yapılması için çalışmaların başlatılması kararlaştırılmıştır. Bu etkinliğin; nasıl bir etkinlik olacağı, ne zaman, nerede ve nasıl yapılacağı konularında ortak değerlendirmeler yapılacaktır.

 

7.  Mesleğimizde ve Odalarımızda Kurumsallaşma büyük önem arz etmektedir. Bu hususta; Birliğimiz TÜRMOB’tan başlamak üzere Odalarımız için ve Meslek Mensuplarımız için eğitimler düzenlenmesi, süreç yönetimlerinin kurgulanması ve akademik destek alınması gerekmektedir. Ekleyen :  DSMMMO

 
 Ekleyen :  DSMMMO

 Kategori   - HABERLER

Hatırlatmalar
  ETİK BELGESİ ALAN ÜYELERİMİZ 01.02.2017 17:31:35
  DENİZLİ SMMM ODASI WEB SİTESİ ANDROİD UYGULAMASI 29.06.2015 10:55:00

Takvim

Ekim 2018

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Gündem

Ana Sayfa | Künye | Arşiv | Eski Sitemiz | Gizlilik Politikasi | İletişim

  © Copyright Denizli SMMMO 2011
Tüm Hakları Saklıdır.
Düzenleme: